אֵם כל מסיבות  הפול מון בתאילנד, אם לא בעולם כולו. ממסיבה שהתחילה לפני יותר מ- 20 שנה עם כמה גיטרות בירח מלא בהדרין, והפכה להיות מסיבת הירח המלא הגדולה בעולם.

בתקופת מסיבת פול מון (כמה ימים לפני ואחרי המסיבה) כל קופנגן מתמלאת בתיירים, ולמצוא מקום לינה בהדרין עצמה היא משימה קשה. אם אתם מגיעים לקופנגן בתקופת פול מון, מומלץ מאוד להזמין מקומות לינה מראש לפחות חודש אחד לפני, אם לא יותר, כדי למנוע עוגמות נפש.

להרחבה על איזור האדרין לחץ כאן.

המסיבה מתרחשת על חוף הזריחה (חוף הסאנרייז Sunrise Beach), הלוא הוא האדרין נוק, עם יותר מ- 10 מערכות סאונד על החוף המנגנות סוגים שונים של מוסיקה: טראנס פסיכדלי, דראם נ' בייס, צ'יל אאוט וכד' ואפשר אפילו למצוא רוק ורגאיי. מספר האנשים הפוקדים את המסיבה משתנה בין העונות.

אל המסיבה עצמה מגיעים אלפי חוגגים מהאיים השכנים קוסמוי וקו טאו  ומחופים אחרים של קופנגן.  רוב האנשים מתחילים להגיע לחוף סביב 21:00 , כשהשיא הוא בסביבות חצות ל02:00. בערב השנה החדשה, החוף יהיה מלא עד 8:00.

בעונת השפל (מאי עד דצמבר) מגיעים למסיבה קרוב ל- 8,000 איש, בעוד שבעונה החמה (סוף דצמבר עד אפריל) המסיבה יכולה להכיל עד 20,000 חוגגים. בערב שנת 2010 המספרים האמירו לכ- 30,000 איש!

הכניסה למסיבה אינה עולה כסף. לאלו המגיעים במיוחד להאדרין עבור המסיבה ייגבה בכביש סך של 100 באט לאדם.

יש כ-12 ברים שמנגנים מוסיקה שונה במסיבה, הידועים שבהם הם דה רוק, פאראדייס בונגלוס (שם הכל התחיל לפני יותר משני עשורים), דרופ אין קלאב, ויניל קלאב, הקקטוס, ועוד.


   parties_2d

....... תאריכי המסיבות לשנת  2017:

.......... תאריכי המסיבות לשנת  2018:      

      .....      .....


 
  ינואר
12     יולי 10    

  ינואר 2 , 31   יולי 27
       
  פברואר 12     אוגוסט 7    

  פברואר -       אוגוסט 26
       
  מרץ 12     ספטמבר 5    

  מרץ 2 , 31   ספטמבר 24
       
  אפריל 11     אוקטובר -    

  אפריל 29       אוקטובר 25
       
  מאי 11     נובמבר 3    

  מאי 30       נובמבר 22
       
  יוני 9
  דצמבר 3 , 25 , 31   יוני 27  
  דצמבר 22 ,
25 , 31  

...ץ... התאריכים עשויים להשתנות עקב חגים בודהיסטיים
שימו לב כי אלו הם תאריכי המסיבות בהאדרין, קופנגן, ולא תאריך מדויק של ירח מלא.

.

עצות המלצות וטיפים למגיעים למסיבת פול מון:

אם אתם שוהים בחוף אחר בקופנגן, קחו מונית למסיבה ובחזרה. גם אם שכרתם רכב, עדיף להשאירו בחניה מאשר לנסוע להדרין בליל המסיבה. הדרך להדרין מאוד קשה ותלולה, ורוב הסיכויים שתחזרו מהמסיבה שתויים. למגיעים מרחוק יותר עדיף להשאיר את הרכב בטונגסלה ושם לתפוס את אחת מעשרות המוניות המשחרות ללקוחות.

חפצים אישיים: יש גניבות במהלך המסיבה. להביא מעט ככל האפשר. קחו מספיק כסף למשקאות ומפתח של החדר שלך. אל תקחו את הדרכון עליכם, או כל חפץ יקר ערך. בכל אתר אירוח משכירים כספות (אם אין בחדר עצמו) במחיר נמוך. השאירו שם את הדרכון ואת חפצי הערך. גם אין צורך לקחת יותר מדי כסף מזומן. 3,000 באט צריך להספיק לאדם (הייתי מאוד נדיבה בהערכה).

השתדלו לא לקחת תיקים. אחרי כמה משקאות לא תזכרו איפה הנחתם את התיק, וגם יש כל כך הרבה אנשים שיהיה מאוד קשה למצוא את מי שהרים לכם את התיק.

מה זה "דלי" (Bucket)? דלי הוא הדליים שבד"כ אתם רואים ילדים קטנים משחקים איתם בחול, קטנים, צבעוניים ומפלסטיק. רק שבמקום חול, הם מלאים אלכוהול, וזו תרומתה של קופנגן לאנושות. בדליים יש תערובות שונות, מויסקי עם קוקה קולה , או וודקה רד בול, וכל מה שהדעת יכולה להעלות.

הדליים יכולים להיות קטלניים למי שלא מורגל בשתייה, אבל היי, זאת מסיבת פול מון. אם לא תשתו, תהיו כמעט היחידים בחוף שלא נראים מטופשים Tongue out

שימו לב כי הדליים יכולים להיות מטעים, כיוון שהרד בול הנמכר בתאילנד הוא הרבה יותר חזק מהרד בול הרגיל, ואתם עשויים לא להרגיש שיכורים ולשתות יותר מדי עד שכבר לא תשימו לב... מומלץ מאוד לשתות הרבה מים לפני ובמהלך האירוע! זה גם יעזור לך בהנגאובר למחרת.

למי שמחפש לחסוך קצת כסף, מומלץ לקנות את המשקאות האלכוהוליים ב7-11 , אפשר גם לקנות שם דלי "עשה זאת בעצמך" אליו תוכלו להגיר את המשקאות שתקנו.

אוכל: מזון הוא יחסית יקר בהדרין אבל יש כמה אפשרויות טובות בתקציב לא גבוה. במרכז העיירה יש הרבה רחובות קטנים שבו תמצאו מסעדות תאילנדיות זולות המציעות ארוחות ב 50-60 באט, כמחצית המחיר של מסעדות על חוף הים.

מחירים ממוצעים בזמן מסיבת פול מון בהאדרין:

ארוחה ממוצעת תאילנדית: 120 באט
ארוחה ממוצעת מערבית: 200 באט
אוכל זול נמכר על החוף: 50-60 באט
פנקייק בננה: 40 באט
בירה בבר: 100 באט (45 בסופר מרקט)
סיגריות: 100 באט
דליים: 200 -300 באט, תלוי בסוג האלכוהול. הם יכולים להיות עד 400 באט.
כניסה לשירותים: 5-10 באט

סמים: יש הרבה סמים כאן, במיוחד בליל המסיבה. סמים אינם חוקיים בתאילנד והעונש למי שנתפס הוא חמור. המשטרה הסמויה תנסה למכור לך סמים רק כדי לעצור אותך. המקומיים ילשינו עליך על מנת לקבל תגמול מהמשטרה. תאילנדים אוהבים לספר על זרים נאיביים מספיק כדי לעשות סמים בשטח הפתוח. עם זאת, לרוב השוטרים אין שום רצון אמיתי להכניס אותך לכלא על עישון ג'וינט או משהו דומה. זה כאב ראש גדול מדי וניירת. כן יש להם רצון אמיתי לקחת שוחד ממי שנתפס עם סמים. סכום השוחד משתנה בהתאם לשוטר והיכולת שלך להתמקח במצב לא נעים זה. מדובר על עשרות אלפי באטים.

הזהרה נוספת שחשוב לדעת בזמן המסיבה הם מופעי להטוטני האש. רוב החברה שמופיעים הם מקצוענים ויודעים את העבודה, אבל לפעמים יש כמה שיכורים שמחליטים להצטרף אליהם, תאילנדים או זרים, והם יכולים לקפוץ בחבל עשוי סמרטוטים ספוגים חומר בעיר שיכול לפגוע במי שעומד קרוב מדי. כמעט בכל מסיבה יש נפגעים שמפונים למרפאות הסמוכות בעקבות מקרים כאלה. ההמלצה היא לראות את המופעים האלה ממרחק בטוח. זאת אמנם הופעה, אבל היא לא מאורגנת, ואין אנשי ביטחון שירחיקו את הצופים.

עוד המלצה מתוך ניסיון של שנים: להישאר מחוץ לים. זה אולי נראה כמו רעיון טוב לשחק בים, אבל זה לא. לאחר צריכת אלכוהול רצינית אתה מסתכן בטביעה וכמה פעמים בשנה ייתכנו גלים וזרמים חזקים.

נעליים/כפכפים: לחגוג על החוף יחפים אולי נראה כמו רעיון טוב, אבל ככל שהלילה מתקדם, יש יותר ויותר בקבוקי בירה שבורים על החוף. פציעות הן לא נדירות. אתה שתוי ברמה זו או אחרת, חשוך, ואתה לא תמיד רואה על מה אתה דורך.

מסיבת פול מון היא אחת מהמסיבות הגדולות והמוכרות ביותר בעולם. הרוב המכריע של החוגגים הם תיירים צעירים אם כי הם תמיד יש אנשים מכל הגילים והלאומים (כמו גם כמה משפחות). המסיבה היא בהחלט זמן ייחודי ומעניין אם זה נעשה כהלכה. תיהנו!

 

.

אפטר פארטי

בשני מקומות באי החגיגה נמשכת גם באור היום. הראשון הוא הבֶּק יָארְד שבהאדרין, השני הוא בַּאן סַבַּאי שבבאן טאי על החוף.

.

מסיבות נוספות בקופנגן

במשך השנים הבינו באי שמסיבות הן עסק לא רע בכלל. הן כבר לא קורות בהאדרין, אלא מתפזרות בשטח האי, כשרובן בבאן טאי או באן קאי הסמוכות. רוב המסיבות משייכות את שמן למצב הירח המשתנה, וחלקן כלל לא מתיימר להיות קשור לירח. לכן לא משנה באיזה יום בחודש הגעתם לקופנגן, רוב הסיכויים שיש באי מסיבה!

.

מסיבת הָאף מון Half Moon Festival

half-moon-icon

מתרחשת פעמיים בחודש בג'ונגל של באן טאי, שבוע לפני מסיבת פול מון ושבוע אחריו. זוהי המסיבה השניה בגודלה באי, אחרי מסיבת הפול מון כמובן. המוסיקה היא טרייבל האוס, טראנס ופרוגרסיב עם די ג'ייז קבועים וגם משתנים.

מחיר הכניסה למסיבה הועלה לאחרונה ל- 1,000 באט, הכולל משקה אחד.

....... תאריכי המסיבות לשנת  2017:   תאריכי המסיבות לשנת  2018:    
 
                       
  ינואר 5 , 20

.....
יולי 1 , 16 , 31 .......... ינואר 9 , 24 ..... יולי 6 , 20

  פברואר 4 , 18

  אוגוסט 15 , 29       פברואר 9 , 23   אוגוסט 4 , 18    
  מרץ 5
20
    ספטמבר 14 , 28       מרץ 9 , 24  
ספטמבר 3 , 16    
  אפריל 4 , 19  
 
אוקטובר -

   
אפריל 8 , 22  
אוקטובר 2 , 17    
  מאי 3 , 19  
 
נובמבר 11 , 25      
מאי 8 , 22  
נובמבר 1 , 15 , 30
  יוני 2 , 17

 
דצמבר 11 , 25      
יוני 6 , 20  
דצמבר 15 , 29    

.

מסיבת בלק מון Black Moon Festival

black-moon-icon

מתרחש אחת לחודש על החוף בבאן טאי, עם תפאורה פסיכדלית והרבה אלכוהול. המוסיקה המתנגנת היא פרוגרסיב ואנדרגראונד טראנס. כניסה עולה 300 באט וכוללת משקה אחד.

.

מסיבת שיווה מון Shiva Moon Party

shiva-moon-icon-3

מתקיימת פעמיים בחודש בבאן טאי, המוסיקה היא טרנס פסיכדלי וטראנס. כניסה- 300 באט כולל משקה ראשון.

.

מסיבת ג'ונגל Jungle Experience

jungle_experience_icon

מתקיימת פעמיים בחודש,  שלושה ימים לפני מסיבת פול מון, ושלושה ימים לפני מסיבת בלק מון. נערכת בבאן טאי, קרוב למסיבת האף מון. מנגנת מוזיקת טכנו-טראנס, פרוגרסיב, וטרנס פסיכדלי. כניסה- 300 באט כולל משקה אחד.
.

מסיבת יום באן סאבאי Day Party Baan Sabai

sabai-day-party-icon

אפטר פארטי על חוף הים בבאן טאי. מתחילה הסביבות השעה 8 בבוקר. רחבת הריקודים מוצלת, ולעת שקיעה הרוקדים מתפזרים גם מחוצה לה. זו גם השעה שרבים מגיעים אליהץ. מתקיימת לאחר שהמסיבות הבאות מסתיימות: פול מון, האף מון, בלק מון, וג'ונגל אקפריינס. הכניסה חופשית.